STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYJŚCIE DO SZKOŁY

Wyjście do Szkoły

12 kwietnia 2017r. Szkoła podstawowa nr 7 zaprosiła naszych przedszkolaków na przedstawienie  z okazji Świąt Wielkanocnych . Przedstawienie odbyło się w auli, która była odświętnie udekorowana przez dzieci .W centralnym miejscu stał przystrojony stół wielkanocny, a na nim: koszyczek z jajkami, baby wielkanocne, baranek i doniczka z zielonym owsem. Wokół rozwieszono ilustracje symbolizujące święta: pisanki. Obok sceny można było zobaczyć palmy wielkanocne.

            Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych  przegotowały między innymi dzieci z klasy trzeciej, z którą jesteśmy zaprzyjaźnieni. Mali aktorzy ubrani odświętnie, zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki związane z nadejściem wiosny jak i ze Świętami Wielkiejnocy. Przybliżyli również publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami.
            Występ dzieci był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym, a na zakończenie jak stary obyczaj każe, dyngusiarze pokropili nas wodą.
Miłym, dla wszystkich, akcentem końcowym była degustacja jajeczek czekoladowych, którymi uczniowie częstowali naszych przedszkolaków. Występ był bardzo  interesujący i ciekawy. Dzieci włożyły bardzo dużo pracy w jego przygotowanie. Bardzo nam się podobał i mocno biliśmy brawa.