STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / EKSPERYMENT „KOLOROWE ZAGADKI”

Eksperyment „Kolorowe zagadki”

Niepubliczne Przedszkole im. Św. Virginii CB w Krakowie bierze czynny udział w 11 Edycji Programu „Mamo, Tato, Wolę Wodę!”

Program ten został stworzony specjalnie dla przedszkoli, by pomóc wychowawcom w kształtowaniu zdrowych nawyków: picia wody, recyklingu i dbania o przyrodę.

Zabawom edukacyjno – poznawczym podczas realizacji scenariuszy towarzyszą liczne konkursy i program punktowy.

Poniżej przedstawiamy jeden spośród wielu eksperymentów, które wykonaliśmy.

Eksperyment „Kolorowe zagadki”

Celem eksperymentu było budzenie zainteresowania przyrodą oraz rozwijanie motoryki małej. Materiały potrzebne do eksperymentu to plastikowe butelki, woda, barwniki spożywcze. W eksperymencie należało:

1. Nalać wodę do butelek.
  2. Dodać do nich barwniki, tak aby uzyskać wyraźne kolory, ale nie dodawaj ich zbyt dużo, aby płyn był przejrzysty. Przygotować jak najwięcej butelek z barwami podstawowymi, tzn. czerwonym, niebieskim i żółtym.
  3. Dokładnie zakręcić butelki.
  4. Postawić jedną butelkę za drugą i wspólnie z dziećmi obserwować jak mieszają się barwy, np. umieścić czerwona butelkę za żółtą (widać, jak powstaje pomarańczowy).
  5. Każdy z dzieci eksperymentuje z różnymi butelkami.

Dzieciom eksperyment bardzo się spodobał, prócz zaciekawienia, na ich twarzach malował się uśmiech!